A hírek több ténybeli hibát tartalmaznak a Migszolra vonatkozóan. Nem vagyunk regisztrált szervezet és a csoport nem alkalmaz senkit fizetésért. Mindenki önkéntesen dolgozik, senki sem kap anyagi kompenzációt az elvégzett munkáért. Továbbá nem kapunk semmilyen anyagi támogatást. Nincsenek bejegyzett tagjaink, és kizárólag a Migszol tud információval szolgálni arról, hogy kik tartoznak a tagjai közé. A Migszolt sosem kérdezték a hírekben említett személyről, és soha egyik tagunk sem dolgozott együtt az LMP-vel vagy Szél Bernadettel. Az a kijelentés, miszerint Szél tanácsadója a Migszol alkalmazottja volt, nemcsak, hogy nem igaz, de egyenesen lehetetlen. Megkérjük az összes olyan hírcsatornát, amelyek ezt az igaztalan állítást megosztották, hogy haladéktalanul igazítsák helyre és javítsák a valóságnak megfelelően azt, hogy Szél tanácsadója soha nem volt a Migszol tagja, sem alkalmazottja.
A Hirado.hu téves állításainak eloszlatása érdekében tisztáznunk kell, hogy 2015-ben nem nyújtottunk humanitárius segítséget, hanem interjúkat készítettünk a Keleti pályaudvaron ragadt emberekkel. Ezen interjúk alapján írtunk egy jelentést a kialakult helyzetről. A Migszol egyébként 2012 óta gyűjt tanúvallomásokat menekültektől, akik az utóbbi időben például a tranzitzónákról és a határ menti erőszakos bánásmódról számoltak be, melyeket blogbejegyzések és rövid vallomások formájában tettünk közzé. A magyar menekültügyi rendszer működéséről is tájékoztattuk a magyar és külföldi embereket.
Számos tüntetést szerveztünk, hogy fellépjünk a menedékkérőkkel és menekültekkel szembeni kíméletlen, kegyetlen és embertelen bánásmód ellen. A tüntetések többek között a menekültek rendszerszintű hajléktalanságára, 2013-ban a menekültügyi őrizet bevezetésére vagy 2014-ben Debrecenben a menedékkérők fogvatartására hívták fel a figyelmet. Több demonstrációt tartottunk a nemzeti konzultáció, a kerítés építése és a törvényi változások miatt 2015-ben. 2016-ban és 2017-ben a védelmet kérő emberek romló körülményei és a röszkei zavargásokért vádolt emberek tisztességtelen tárgyalása ellen is tüntettünk. Információkat és képeket a tüntetésekről a blogunkon, honlapunkon és Facebook oldalunkon lehet találni.
Határozottan ellenezzük azt a médiában hangsúlyozott párhuzamot, melyet a Kabulban született emberek, a nemzetbiztonsági kockázat és a terrorizmus között vonnak. Elszomorít bennünket, hogy a kormánymédia az olyan, Magyarországon égető problémát jelentő ügyek tárgyalása helyett, mint a lakhatás, az egészségügy és az oktatás kérdése, inkább félelmet kelt.
Végezetül, rettentően sajnáljuk, hogy Németh Szilárd előszeretettel foglal állást a nemzetbiztonságot érintő, meg nem erősített állításokkal kapcsolatban, annak érdekében, hogy jó pontot szerezzen a közelgő választásokon. Őszintén reméljük, hogy a nemzetbiztonsági kérdéseket veszik annyira komolyan, hogy ne ebben a formában kommunikáljanak róluk. A Migszol nem kíván részese lenni ennek a gyűlöletkampánynak. Sok erőt és kitartást kívánunk az olyan politikusoknak, mint Szél Bernadett, aki már a választási kampányidőszak előtt is bátran szembeszállt a kormánypropagandával.